Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogórek powraca pod nazwą RTO 707 Dumpling

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogórek powraca pod nazwą RTO 707 Dumpling

    maxpaynemm, bity Bajtu 7 w module komfortu

  • #2
    Ogórek powraca pod nazwą RTO 707 Dumpling

    Myślę, że tego modelu nie trzeba przedstawiać ani młodszym ani starszym. Najpopularniejszy autobus Polski lat 60. powraca w nowej wersji. Ale czy wiecie skąd Ogórek się wywodzi? W Polsce produkował go Jelcz, ale podwozie pochodziło z Czechosłowacji. Oryginalny czechosłowacki Ogórek produkowała Skoda Do rzeczy. Słowacki designer Miroslav Dorotèín stworzył projekt nowego Ogórka. Ma on być połączeniem nowoczesności i klasycznego kształtu pierwowzoru. Zwiększyła się długość autobusu (z 10,7 do 12,5 m), będzie on mógł przewieźć 28 pasażerów. Fotele będą miały regulację położenia a w każdym oparciu zamontowany będzie 13 calowy ekran dotykowy żeby uprzyjemnić pasażerom dłuższe podróże. Dostępny będzie również internet. Za oświetlenie wnętrza będą odpowiadać diody LED z możliwością regulacji natężenia światła i zmiany koloru, a kierowca będzie miał do dyspozycji elektroniczny panel sterowania. Brak niestety bliższych danych o napędzie.
    Jak myślicie, czy nowy Ogórek ma szansę podbić polskie miasta tak jak to miało miejsce 50 lat temu?
    Zdjęcia: Auto Świat - Portal motoryzacyjny
    Just a moment...
    رافال
    Spoty
    Cause freedom is a lonely road
    My O2FL

    Komentarz


    • #3
      Kolejny pomysł, który nie doczeka się realizacji (tzn. seryjnej produkcji)...
      Tak jak nowa "Warszawa" czy nowa "Syrena"...
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        Agamek12, coś tak pesymistycznie nastawiony? ja liczę na to, że uda się ruszyć z produkcją
        رافال
        Spoty
        Cause freedom is a lonely road
        My O2FL

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez rafiki
          Agamek12, coś tak pesymistycznie nastawiony? ja liczę na to, że uda się ruszyć z produkcją
          Nie pesymistycznie tylko zdroworozsądkowo...
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            Taki retro styl wzbudziłby zainteresowanie na ulicy, ale watpie czy wszedłby do masowej produkcji..

            Komentarz


            • #7
              Fajnie wygląda, ale do produkcji nie wejdzie.
              Zobaczcie dzisiejsze autobusy - wszystkie spod jednej sztancy wyszły...
              Oznacza to, że wypracowane są pewne standardy, w które ogórek się nie wpisze niestety.
              Więc kto to będzie kupował?
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Enriquez, podejrzewam, że nie będzie to już autobus miejski tylko ewentualnie kupiłyby go jakieś firmy przewozowe w stylu PKS
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  nie sądzę - co to jest 28 miejsc?
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #10
                    Enriquez, a ile jeździ przewozów busami po 15 miejsc? I jakoś biznes im się kręci właśnie coś takiego miałem na myśli Poza tym typowe Ikarusy/MANy/Merce w wersjach krótkich też mają ok. 30 miejsc siedzących BTW, zawsze mnie to intrygowało jak pisali na tabliczkach w autobusach np.
                    "miejsc siedzących: 30 + 1
                    miejsc stojących: 70"...nie mówię, że się nie da, ale oni to chyba liczą na zasadzie ile max się zmieści nieważne w jakich warunkach :lol:
                    رافال
                    Spoty
                    Cause freedom is a lonely road
                    My O2FL

                    Komentarz


                    • #11
                      znajdź mi jednego klienta na ogórka i będziemy mogli gadać...
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez rafiki
                        Enriquez, a ile jeździ przewozów busami po 15 miejsc? I jakoś biznes im się kręci właśnie coś takiego miałem na myśli Poza tym typowe Ikarusy/MANy/Merce w wersjach krótkich też mają ok. 30 miejsc siedzących :
                        Te 15 osobowe to są przerobione dostawczaki a więc tanie. A dalekobieżne mają ok. 60 miejsc, piętrowe takie jakimi jeździ PolskiBus nawet sporo ponad 80 miejsc. Czyli na takie 28 miejscowe retro klientów brak.

                        Ps. Ale można założyć jakąś firemkę pt. Polskie Autobusy S.A. i pchnąć to na New Connect i wyrwać od głupków parę złotych (patrz: polskie sportowe auto Arrinera :hmm ).
                        Pozdrawiam
                        perfex

                        Octavia HTP

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X